Co to jest gra planszowa?

Gra planszowa – jest to gra towarzyska do, której wymagana jest plansza. Dużo gier planszowych ma swoją wersję w postaci gry komputerowej. Niektóre tego typu gry charakteryzują się bardzo dobrze rozwiniętą sztuczną inteligencją. Jedne z najlepszych sztucznych inteligencji są używane w szachach. Osoby chcące się nauczyć grać w tą grę mogą  zagrać w nią z komputerem i to nie tylko na komputerze, ale też na swoim urządzeniu przenośnym. Kolejnymi tytułami, które możemy spotkać w wersji cyfrowej to np. monopoly, chińczyk.

Brzdęk w kosmosie

Pierwsza wersja tej gry planszowej nazywała się Nie drażni smoka! Tym razem akcja rozgrywa się w kosmosie gdzie wcielamy się w rolę złodzieja, który zakrada się na statek złoczyńcy i próbuje ukraść z niego cenne artefakty.

New Frontiers

Kolejna nowość z serii gier planszowych. Określa się ją mianem połączenia dwóch gier Race Roll the Galaxy oraz Puerto rico. Gra polega na wyborze przez jednego gracza akcji, która wykonywana jest z bonusem, a następnie wszyscy kolejno mogą z niej korzystać. W taki sposób można dobierać planety, kupować nowe technologie czy zbierać kolonizatorów, którzy wykorzystywani są do osiedlania planet.

Szarlatani z Pasikurowic

Jedna z ciekawszych gier pod kątem mechaniki. Jest to rodzinna gra planszowa przeznaczona dla starszych jak i młodszych graczy. Mechanika budowania woreczka z różnorodnych składników a następnie mieszanie ich w kociołach może przyczynić się do niespotykanych reakcji.

Tash kalar

Jest to jedna z gier wartych uwagi, jednak pojawiające się w między czasie nowości spychały ją na drugie pole jeśli chodzi o najlepsze gry planszowe (https://www.taniaksiazka.pl/bestsellery/gry-planszowe-542). Jest to niespotykana gra logiczna polegająca na tworzeniu ciekawych układów za pomocą żetonów. Mamy też do dyspozycji 3 różniące się od siebie frakcje oraz legendarne potwory, które możemy przywołać.

Zamki Burgundii

Grafika w tej grze jest daleka od ideału i konkurencja przegania tą grę pod każdym względem. Jednak odświeżona wersja Zamki Burgundii jest warta uwagi. Podczas rozgrywki posiadamy swoje tereny na, których poszerzamy swoją posiadłość. Osoby posiadające spryt oraz taktyczne myślenie mają przewagę w trakcie trwania rozgrywki.

Everdell

Jedna z lepiej wykonanych pod kontem grafiki gier planszowych. Mamy tutaj do czynienia z drzewem, które tworzy fajny baśniowy klimat. To rodzinna gra, która swoją rozgrywką zaciekawi niejednego gracza. Jest to gra Euro z mechaniką budowy stołu z kart i tworzenia kombinacji z nich. Jest to gra z motywem leśnym gdzie wcielamy się w lidera grupy stworzeń, a naszym zadaniem jest budowa nowych budynków w leśnym świecie oraz poznawanie nowych postaci zwierzęcych.  

Root

Gra niestety nie ukazała się do tej pory w języku polskim, ale to nie oznacza że nie jest ona warta naszej uwagi. Root to gra o małych zwierzątkach, które walczą między sobą o dom, którym jest las. Jest to coś dla osób, które lubią prostotę, rozbudowę swoich miast i prowadzenie podbojów. 

Projekt plik wektorowy autorstwa freepik - pl.freepik.com