Tym razem doszliśmy do jednej z największych zalet gier planszowych. Chodzi o ich rozmaitość. Z roku na rok pojawiają się nowe gry. Nieźle jest mieć przynajmniej kilka z nich. Dlatego możemy rozwijać różne umiejętności w sobie i w naszych bliskich. Niektóre gry mają kawałki szachów i kostki do gry, a niektóre mają karty. Różnoraki jest też stopień czynników losowych, w niektórych aspektach odgrywa on bardzo ważną rolę, w innych zależy bardziej od naszej strategii i kreatywności.

Milionerzy w zasięgu ręki

Wielu ludzi chce być milionerami. Kwota miliona złotych niewątpliwie wywarła na nas głębokie wrażenie. Często chcemy wiedzieć, jak wydać tak dużą sumę pieniędzy. Świetnie, bo w grze planszowej “Milionerzy” bogactwo jest na wyciągnięcie ręki. Ale jesteśmy bardzo pewni, że wygrana nie jest kluczem – to wszystkie emocje i możliwość udowodnienia wiedzy. Przed nami jest 12 poziomów gry. Problemy staną się trudniejsze, a emocje wzrosną. W trudnych sytuacjach będziemy korzystać z ratownika. Będziemy się czuć jak w studio telewizyjnym.

Scrabble, czyli zdobywanie punktów za słowa

Scrabble to gra planszowa dla dzieci nieco starszych wiekiem. Jej zasadą jest tworzenie słów z dostępnych liter. Dodajemy je do istniejących słów. Zgodnie z literami, których używamy, otrzymamy określony wynik. Jak wszyscy wiemy, słownictwo rośnie z wiekiem. Maluchy nie mają kompletnego słownika do gry w tę grę. Ale siedmioletnie dziecko może stać się oficjalnym uczestnikiem gry. Nauczy się wielu słów i nauczy się je poprawnie pisać. Dowie się, jaki jest związek między słowami.

Monopol jako atrakcyjna gra rodzinna

Od wielu lat chętnie kupujemy nieruchomości w grze “Monopol”. Jej popularność nie zmalała. Teraz spędzają na niej czas nasze dzieci. Prawidła tej rozgrywki są dosyć nieskomplikowane. W większości obszarów możemy kupować nieruchomości i budować na nich majestatyczne domy. Jeśli przeciwnik wejdzie na naszą ulicę, będzie zmuszony za to zapłacić. Rzucamy kostkami i mamy nadzieję, że los się uśmiechnie. Nigdy nie mamy pojęcia, co nastręczy nam pole “okazji”.

Co nam dają gry planszowe?

Znamy tylko niedużą część wszystkich gier planszowych. Chcemy pokazać bogaty przekrój tej zabawy. Warto wspomnieć, że Tania Książka – najlepsze gry planszowe zawsze zapewnią nam dobrą rozrywkę. Są one uważane za bardzo pomocne w rozwoju psychicznym człowieka i mogą znacznie poprawić jego zdolność odruchową i zdolność do planowania ruchów. Będziemy też zawsze zaskoczeni, że tak długi czas minął w ekscytującej grze.

Tabela plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com